Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja Sportowa

Rehabilitacja obejmuje szereg działań dążących do przywrócenia sprawności fizycznej, psychicznej i społecznej osobie, która ją utraciła (na skutek urazu, choroby, wypadku) oraz przystosowania do normalnego życia w społeczeństwie tych, którzy mają wady wrodzone. To dziedzina niezwykle potrzebna  i wszechstronna. Z jej dobrodziejstw w znacznej mierze korzystają m.in. sportowcy, którzy trenując, każdego dnia narażają swoje ciała na ogromne obciążenia. Dobry rehabilitant to prawdziwe zbawienie dla wyczynowca. Specjalista pomoże w przyspieszeniu regeneracji organizmu po wysiłku, a także po urazach, kontuzjach i przeciążeniach.

Rehabilitacja sportowa jest dziedziną, która specjalizuje się w pracy z osobami, dla których duży wysiłek fizyczny to codzienność. Każdy sportowiec, który chce osiągać dobre wyniki w swojej dyscyplinie, musi pamiętać nie tylko o intensywnym i przemyślanym treningu, ale także o regeneracji. Regularne narażanie układu ruchu na przeciążenia osłabia bowiem jego strukturę i w efekcie może prowadzić do groźnych urazów. Dobry rehabilitant pracuje z pacjentem nie tylko nad redukcją objawów urazu, czyli bólu, obrzęku, stanu zapalnego itd., ale przede wszystkim nad korektą jego postępowania (zbyt intensywny trening, błędy w metodyce, zła technika ruchu), tak by nie dopuścić do powstawania urazów.

 

Czym zajmuje się rehabilitacja sportowa?

Rehabilitacja sportowa opiera się przede wszystkim na stałej współpracy z wyczynowcami i osobami intensywnie trenującymi. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich technik fizjoterapii czy masażu zapewnia szybszą regenerację mięśni, stawów i układu kostnego po treningach i zawodach. Jednocześnie pomaga walczyć z powstającymi napięciami oraz bólem. Nowoczesna rehabilitacja wykorzystuje nie tylko metody manualne, ale też zabiegi falą uderzeniową (wykorzystujące fale dźwiękowe o odpowiedniej częstotliwości), krioterapię (leczenie niskimi temperaturami) czy laseroterapię. Indywidualny dobór zabiegów i procedur na podstawie ekstensywnego wywiadu, badania oraz wiedzy rehabilitanta jest kluczowy dla uzyskania oczekiwanych rezultatów.

 

Rehabilitacja prywatnie – nasza oferta

Trenujesz, zmagasz się z kontuzjami, potrzebujesz wsparcia w zakresie regeneracji? Dobry rehabilitant czeka na Ciebie w FizjoMed & Beauty Center Warszawa – zapraszamy na Wawer. Naszą specjalizacją jest rehabilitacja sportowa prowadzona zarówno tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi metodami, a w gabinecie przyjmują wykwalifikowani i doświadczeni terapeuci. Rehabilitacja prywatnie na najwyższym poziomie? Odwiedź nasze Centrum i przekonaj się, że znajdziesz ją właśnie tutaj.