Osteopatia

Osteopatia

Osteopatia

Osteopatia to metoda terapeutyczna opierająca się o manualną diagnostykę i leczenie. Zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej, a także traktowana jako część fizjoterapii. Osteopata w swoim działaniu opiera się o wiedzę na temat ciała człowieka i analizę ruchomości tkanek, a także o przekonanie, że organizm człowieka jest całością, a nie sumą niezależnych od siebie narządów. Osteopatia zakłada ponadto, że ma on zdolności do samodzielnej regulacji i leczenia. Dlatego traktując ciało holistycznie i dbając o jego całościową kondycję z wykorzystaniem mocy własnego układu immunologicznego i bez skupiania się na pojedynczych objawach, można uzyskać pożądaną równowagę.

 

Jak działa osteopatia?

Dobry osteopata w terapii stosuje swoją szeroką wiedzę z takich dziedzin jak fizjologia, biomechanika, psychologia, żywienie. Zabiegi polegają na próbach odnalezienia i wyregulowania mechanizmów, które powodują pewne dysfunkcje, np. w obrębie kręgosłupa. Terapeuta wykorzystuje techniki manualne, by poprawić ruchomość i zmniejszyć napięcie w poszczególnych obszarach, a także poprawić krążenie krwi i limfy czy pozbyć się zaburzeń związanych z działaniem narządów wewnętrznych. Dzięki holistycznemu podejściu do ciała osteopatia jest skuteczna w leczeniu wielu schorzeń, m.in.:

  • problemów gastrycznych,
  • bólu kręgosłupa, barków, szyi, stawów,
  • bólu głowy, migren, szumów usznych,
  • chorób autoimmunologicznych, problemów hormonalnych,
  • żylaków, problemu puchnięcia nóg,
  • osłabionej odporności.

Przynosi ulgę w dolegliwościach i często pozwala pozbyć się źródła problemu, co zapewnia długotrwałe rezultaty. Warunkiem udanego leczenia jest wybór osteopaty. Dobry osteopata to specjalista o szerokiej wiedzy i bogatym doświadczeniu, którego oddziaływanie na organizm nie pogarsza stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta.

 

Osteopatia – dobry osteopata w Warszawie

Zapraszamy na warszawski Wawer, jeśli chcesz skorzystać z pomocy osteopaty. W FizjoMed & Beauty Center Warszawa przyjmują wykwalifikowani specjaliści, którzy całościowo zaopiekują się Twoim organizmem. Uskarżasz się na ostry lub przewlekły ból, masz problemy z narządami wewnętrznymi i funkcjonowaniem poszczególnych układów, wady postawy? Osteopatia może być idealnym sposobem na pokonanie tych dolegliwości.