Fizjoterapia

Fizjioterapia

Fizjoterapia

Fizjoterapia zajmuje się leczeniem poprzez pracę z ciałem pacjenta i dostarczanie mu odpowiednich bodźców. Jest to jedna z metod niwelowania bólu i wielu innych dolegliwości, będąca jedną z najczęściej stosowanych technik rehabilitacji. Fizjoterapeuta to specjalista, który ukończył studia medyczne i wyspecjalizował się w tej dziedzinie. Ma szeroką wiedzę na temat anatomii człowieka i wpływu konkretnych bodźców na jego organizm, a także umiejętności manualne pozwalające wprowadzić ją w czyn. Podczas terapii może stosować wiele metod. W pojęciu fizjoterapii mieści się bowiem m.in. fizykoterapia (dostarczanie organizmowi różnych bodźców fizycznych), kinezyterapia (leczenie ruchem), masaż czy hydroterapia (leczenie z użyciem wody).

FizjoMed & Beauty Center w Warszawie oferuje leczenie różnymi metodami fizjoterapii. Zapraszamy do naszego Centrum na Wawer, jeśli doskwiera Ci ból, zmagasz się z kontuzjami lub dochodzisz do siebie po urazie. Wykwalifikowani fizjoterapeuci zadbają o Twoje dobre samopoczucie i postarają się pomóc Ci w jak najszybszym odzyskaniu sprawności i zdrowia. Nasi specjaliści stosują wyłącznie uznane metody fizykoterapii, kinezyterapii, masażu i inne techniki każdorazowo dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

TERAPIA MANUALNA
Terapia manualna czyli indywidualna praca z pacjentem, polegająca na diagnostyce a następnie leczeniu manualnym. Postępowanie dotyczy pracy ze wszystkimi stawami, strukturami torebkowymi, więzadłami i mięśniami. Podczas szczegółowego badania teraputa dobiera odpowiednią metodę terapii manualnej. Sama terapia manualna nie może powodować bólu a jedynie może jej towarzyszyć niewielkie uczucie dyskomfortu.

My pracujemy głównie:

  • Terapia Manualna metody Kaltenborn-Evjenth
  • metoda osteopatyczna
  • Terapia PNF

TRENING MEDYCZNY
Ćwiczenia dedykowane dla osób z urazami narządu ruchu, pozwalające zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz prawdopodobieństwo nawrotu kontuzji. Mobilność i stabilizacja centralna oraz obwodowa to główne cechy treningu medycznego. Trening medyczny jest polecany również osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, ponieważ tu nauczą się prawidłowych wzorców ruchowych.

KINESIOTAPING
Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze, jako wspomaganie procesów leczniczych. Stosuje się je w celu rozluźnienia przemęczonych mięśni, stymulacji słabszych lub rzadziej używanych mięśni. Stosowanie plastrów wspomaga pracę mięsni i zapobiega nadmiernemu napięciu, poprawia krążenie, redukuje obrzęki i zastoje limfatyczne. Kinesiotaping rekomendowany jest również jako działanie przeciwbólowe.