Masaże

Masaże

Masaże

Poszukujesz odprężenia, ukojenia, stymulacji? Każde z tych doznań może dostarczyć Ci masaż. To jedna z tradycyjnych form fizjoterapii, podczas której tkanki organizmu ulegają sprężystemu odkształceniu. Tego rodzaju bodźce wpływają na regenerację, relaksację, likwidację bólu lub obrzęków czy też pobudzenie pacjenta – w zależności od stosowanej techniki, tempa i siły masażu.

Klasyczny masaż stosowano już w starożytnych Chinach, m.in. jako remedium na różnej natury bóle i sposób na odprężenie. Wówczas stosowano go instynktownie. Dziś wiemy, że odpowiednio przeprowadzane techniki ucisku, rozcierania, oklepywania itp. mają ogromny wpływ na organizm. Masaż jest stosowany w rehabilitacji i jako jeden z podstawowych zabiegów wellness. Pomaga w różnych chorobach i dolegliwościach, ale jest też świetną formą relaksu dla osób zdrowych. Masaż klasyczny stał się też podwaliną dla innych technik masażu, które mają różnorodne działanie na organizm.

 

Rodzaje masażu

Obecnie można wyróżnić kilkadziesiąt rodzajów masażu, które różnią się przebiegiem, techniką wykonywania i stosowanymi środkami. Każdy z typów masażu ma też inne wskazania i daje odmienne rezultaty. Do podstawowych metod należą:

  • masaż klasyczny – wykonywany na całe ciało lub częściowo,
  • masaż relaksacyjny – odprężający poprzez zmniejszenie napięcia mięśniowego,
  • masaż kręgosłupa – poprawiający ruchomość kręgów i przywracający ich prawidłowe położenie,
  • masaż twarzy – poprawiający krążenie i stymulujący tkanki, co wpływa na młodszy i bardziej promienny wygląd, a także pozwala pozbyć się niektórych dolegliwości (migreny, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bóle zatok, stres),
  • drenaż limfatyczny – wykonywany za pomocą specjalnych aparatów lub ręcznie, poprawia przepływ limfy, m.in. likwidując obrzęki i usprawniając działanie procesów immunologicznych,
  • masaż odchudzający i antycellulitowy – pobudza spalanie tłuszczu, przyczyniając się do zmniejszenia obwodów ciała oraz redukcji cellulitu,
  • masaż Bańką Chińską – wykorzystuje moc podciśnienia, by poprawiać odporność, łagodzić ból i wiele innych dolegliwości.

 

Masaże – nasza oferta

W FizjoMed & Beauty Center Warszawa wykonujemy wszystkie wymienione wyżej typy masażu. Wykwalifikowani terapeuci zapewnią Ci relaks i komfort podczas zabiegu i zadbają o jego wyraźne rezultaty. Zapraszamy na Wawer, jeśli chcesz pozbyć się przytłaczającego napięcia lub skorzystać z innych dobrodziejstw tej sprawdzonej techniki terapeutycznej. Więcej informacji udzielamy telefonicznie.