Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin branży kosmetycznej. Technika makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu hypoalergicznych barwników mineralnych lub roślinnych do zewnętrznych warstw skóry.

Makijaż permanentny ma szeroką gamę zastosowań: od podkreślenia konturu ust, zmiany pełnego koloru ust, podkreślenia zarysu brwi czy wykonania kresek na powiekach, do zabiegów medycznych takich, jak tuszowanie blizn czy przebarwień. Efekt zabiegu widoczny jest przez kilka lat. Z upływem czasu dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika, średnio o 20% rocznie.

W naszym salonie makijaż wykonywany jest najnowocześniejszym urządzeniem firmy BioEvolution – Oreade Laser- wykorzystującym wiązkę lasera do dezynfekcji skóry przed i po zabiegu, minimalizującym ryzyko powstania opryszczki i przyśpieszającym gojenie.

Do zabiegu używane są jednorazowe, sterylne kartridże o różnych grubościach i rodzajach igieł.
Kilka dni przed zabiegiem makijażu permanentnego ust należy przyjmować HEVIRAN w dawce 2 x 400 mg, lub u osób z tendencją do opryszczki – 4 x 400 mg (tabletki), co zapobiega wystąpieniu opryszczki, która może być powikłaniem po zabiegu. Podobnie postępujemy przy korektach.

Do zabiegu używane są preparaty znieczulające oraz niwelujące opuchliznę, oraz preparaty antybiotykowe na zakończenie zabiegu.

Makijaż bezpośrednio po zabiegu jest mocno nasycony i w ciągu 3-6 dni blednie o ok 50% natężenia wyjściowego.
W ciągu 2 tygodni po wykonaniu zabiegu nie wolno się kąpać w basenie, korzystać z sauny ani opalać.

4-6 tygodnie po zabiegu należy wykonać korektę makijażu, aby w pełni osiągnąć zamierzony efekt. Pierwsza korekta jest bezpłatna.

Przeciwwskazania ogólne:

  • ciąża
  • infekcja dróg oddechowych
  • cukrzyca
  • łuszczyca
  • przyjmowanie leków sterydowych

Makijaż na powiekach – przeciwwskazania:

  • przebyte choroby gałki ocznej
  • tendencje do stanów zapalnych spojówki
  • tendencje rodzinne do odwarstwiania siatkówki.

Zabiegi w naszym salonie wykonuje AGNIESZKA PALICKA linergistka z wieloletnim doświadczeniem , stosująca najnowsze światowe techniki makijażu permanentnego. Ekspert w dziedzinie wizażu, analizy kolorystycznej i makijażu trwałego. Szkoleniowiec z zakresu makijażu permanentnego i makijażu kolorowego. Wyróżniona na Mistrzostwach Makijażu Permanentnego w 2001 roku w dziedzinie lingernistyki kosmetycznej.