Fish spa

Fish spa

 

Fish SPA

Rybie SPA bije rekordy popularności na całym świecie. Przez niektórych traktowane jak atrakcja turystyczna, przez innych odwiedzane regularnie w celach kosmetycznych fish SPA ma obecnie w Polsce tyle samo zwolenników, co przeciwników. Na czym polegają kontrowersyjne zabiegi z rybkami w roli głównej?

Zabiegi fish SPA to zabiegi na stopy i dłonie, których celem jest złuszczenie obumarłego naskórka i stymulowanie regeneracji skóry. Od tradycyjnych peelingów zabiegi różnią się tym, że martwy naskórek nie jest złuszczany, a zjadany.

Przebieg zabiegu

Partię ciała poddawaną procedurze zabiegowej wkłada się do zbiornika z wodą, w którym pływają brunatno-pomarańczowe rybki garra rufa (polska nazwa to brzana ssąca). Rybki te żywią się martwym ludzkim naskórkiem, dlatego podpływają do zanurzonych w wodzie stóp czy dłoni i zaczynają je skubać. Dodatkowo wydzielany przez ryby enzym powoduje zmiękczanie skóry co poprawia jej właściwości, przyspiesza regeneracje oraz ułatwia wchłanianie się stosowanych na co dzień kosmetyków i/lub leków. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, choć u osób szczególnie wrażliwych może powodować łaskotanie. Przeciętnie fish pedicure trwa 30 minut. Wyjęte ze zbiornika z wodą stopy są gładkie i miękkie.

Fish SPA Warszawa

W warszawskiej dzielnicy Wawer działa jedno z najlepszych Fish Spa w mieście – to oczywiście Fish Spa przy FizjoMed & Beauty Center. Co czyni nas najlepszymi w Warszawie?

Podczas gdy przeciwnicy fish pedicure ostrzegają o możliwych konsekwencjach zdrowotnych korzystania z zabiegów z udziałem rybek garra rufa, my dokładamy wszelkich starań, aby miłośnicy pedicure z rybkami mogli korzystać ze swojego ulubionego zabiegu kosmetycznego bez obaw. Pomaga nam w tym przestrzeganie elementarnych zasad higieny oraz korzystanie wyłącznie z pomocy rybek ze sprawdzonych hodowli. Decydującym dowodem na bezpieczeństwo higieniczne zabiegu wskazuje fakt, iż wydzielany przez ryby enzym ma właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze i wirusobójcze co sprawia, że zwierzęta te same dbają o swoje środowisko życia czyniąc je niemalże sterylnym. W odróżnieniu od fish SPA stanowiących atrakcje dla turystów, w naszym salonie dbamy o to, aby do zbiorników z wodą trafiały wyłącznie czyste i odpowiednio przygotowane do zabiegu stopy. Dzięki temu fish pedicure w FizjoMed & Beauty Center jest przyjemny i bezpieczny.

Klientów zainteresowanych możliwością skorzystania z zabiegu zapraszamy do kontaktu z recepcją Kliniki Fizjo Med & Beauty Center w celu rezerwacji terminu zabiegu.